Poradnik Pokemon Go - szybki exp: Sposób na zwiększenie levela oraz jak oszczędzać pokeballe

Nie wzmacniaj pokemonów od razu

Nie możesz się przywiązywać się do żadnego z tych pokemonów jeśli chcesz być sukcesywny.

3 powody:

 • Wiele z pokemonów, które znajdziesz, nie są warte power upu - ponieważ kiedy będziesz kontynuował grę i zwiększał poziom swojego trenera, będziesz automatycznie znajdował silniejsze.
 • Najszybsza droga do zwiększenia levelu trenera jest zebranie dużej ilości słabych pokemonów i przemienienie ich w cukierki.
 • Najfajniejsze, najrzadsze pokemony które znajdziesz, zazwyczaj nie nic nie warte w walce, ponieważ nie znajdziesz ich tak dużo aby zebrać candy.

 

Jaki jest najlepszy sposób aby łapać  pokemony oraz sposób na szybki exp?

 • Najszybszą drogą aby zwiększyć level jest użycie Lucky Egg (które zwiększa wszystkie punkty doświadczenia podwójnie przez 30min), wtedy ewolujesz tyle pokemonów ile tylko możesz za jednym razem. Możesz zdobyć Lucky Egg kiedy zdobędziesz 9 i 14 lvl, i możesz je kupić za pieniądze w sklepie pokemon go.
 • Zazwyczaj Lucky Egg będzie trwał wystarczająco długo aby ewoluuować 60 pokemonów za jednym razem co da Ci 60,000 xp, wystarczająco abyś zdobył na pierwszych poziomach trenerskich między 3 a 6 levelów.
 • Pidgeys, Weedles and Caterpies są najłatwiejsze do ewolucji. Wymagają tylko 12 cukierków. Możesz zdobyć 3 cukierki za każdym razem kiedy złapiesz jednego, więc to zajmuje złpanie tylko 4 pokemonów aby ewoluować jednego. 100 punktów doświadczenia za złapanie plus 500 za ewolucje daje 900 punktów za każdym razem kiedy złapiesz cztery z tych pokemonów, nie licząc bonusu z Lucky Egg.
 • Jeśli nie masz 12 cukierków aby zmaksymalizować efekt lucky egg, możesz zamienić na 25 cukierków i ewoluować pokemony jak Rattata, Geodude lub Zubat jeśli to konieczne. Możesz użyć tej strony pidgeycalc.com w celu obliczenia czy masz wystarczającą ilość pokemonów i cukierków aby zrobić dobry pożytek z Lucky Egg, czy może powinieneś złapać ich najpierw więcej
 • Masz więcej niż 60 pokemonów do ewolucji? Oto sprytna sztuczka: możesz używać dwóch różnych telefonów zalogowanych na to same konto Pokemon Go w celu szybszej ewolucji. Zacznij ewolucję z jednym telefonem, czekaj na drugi telefon kiedy ewolucja się skończy. Nie zawracaj sobie głowy z wzmacnianiem pokemona przed 20 lvlem, przynajmniej przed 20. To ze względu na to, że to jest punkt od którego trudniej zdobywa się doświadczenie (potrzebujesz 25,000 xp aby przejść z 19 na 20 lvl,  50,000 aby zdobyć 21 lvl, a 75,000 xp na 22.)

 

Edycja, August 29: Sierpniowy update spowodował, że Pidgeys i Rattaty (najbardziej popularne pokemony w miastach) są ciężej do złapania, ponieważ uciekają częściej. Mimo to pidgeys są nadal jednym z najlepszych sposobów na podniesienie poziomu, ale będzie teraz dużo trudniej.

Łapanie Pokemonów staje się trudniejsze

Ale możesz się "wystrzelać: z pokeballi zanim w ogóle złapiesz tyle Pidgeyi. Oto kilka porad, które chronią nas od marnowania PokeBalli:

 • Rzucanie Pokeballem w ten sam sposób za każdym razem nie zadziała. Każdy Pokemon jest oddalony na różnym dystansie, i musisz rzucić odpowiednio dobrze. Pidgeye są bardzo blisko, kiedy to Zubaty są daleko. 
 • Za pierwszym razem kiedy Pokemon wyskakuje z Pokeballa, będzie on nawet dalej, więc musisz rzucić dalej.
 • Jeśli nie jesteś dobry w łapaniu Zubatów, może przestań probówać. Potrzebują 50 cukierków do ewolucji, i nie są po prostu warte tylu PokeBalli.
 • Nie marnuj PokeBalli na ewoluowane formy pospolitych pokemonów, w szczególności kiedy zaczynasz. Za pierwszym razem kiedy widzisz nowego Pokemona, dostajesz 500 punktów doświadczenia jako bonus - co warto podwoić z lucky egg. Dodatkowo, nie dostajesz więcej stardustu lub cukierka za pidgetto czy pidgeot, gdzie za zwykłego Pidgeya tak.
 • Jest lepiej umieścić Pokeball w środku kolorowego kręgu niż rzucić kiedy kolory krąg jest mały
 • Razz Berry zwiększa szansę na złapanie Pokemona
 • Inny powód aby levelować swojego trenera w miarę szybko: dostajesz Great Balle kiedy zaczynasz 10 level, i ultra balle na 20 levelu. Pomogą Ci złapać bardziej trudne pokemony
 • Nie możesz podnieść PokeBalla po rzuceniu go. To mit.

 

Zachęcam dzielenia się swoim doświadczeniem i dodaniem tego co jeszcze nie zostało napisane :)

Artykuł przetłumaczony z ang strony. Część tekstu usuwana lub zmieniana dla łatwości tłumaczeni

Obrazek główny z kanalu youtube

Edytowane przez SintiOpinia użytkownika


Guest Super!

Napisano

Bardzo fajny artykuł :)   Na pewno przyda sie graczom gry Pokemon GO. A szczególnie osobom początkującym! ;)

 

Podziel się komentarzem


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na stronach


Twoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Add a comment...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead