Pokemon Go nie działa, pomocy! Jak naprawić pospolite problemy z pokemon go

Pokemon Go nie działa, pomocy! - co jest nie tak? 

Oto lista problemów z którymi gracze mogą sobie nie radzić:

1. Mój trener chodzi w miejscu

Możesz grać i zauważyć, że Twój trener chodzi tylko w jednym miejscu na ekranie i widzisz, że nic się nie dzieje. Najpierw, stuknij w Poke Ball na dole ekranu aby wejść w menu. Jeśli menu się nie otwiera, aplikacja się zacięła. Zamknij aplikację i zrestartuj.

2. Pokemon Go jest wolne i często się crashuje

Czy używasz ostatniej wersji aplikacji? Jeśli jesteś tą osobą, która zainstalowała aplikację przed oficjalnym wydaniem, zrób aktualizację na ostatnią dostępną wersję gry.  Dla innych to prawdopodobnie problem z połączeniem do serwera.

3. Ciągle widzę obracający się Poke Ball

Jeśli widzisz ciągle obracający się się symbol na górze, z lewej strony ekranu, to oznacza, że Twój telefon próbuje się połączyć  do serwerów Pokemon Go. Ze względu na popularność gry, używalność serwerów jest bardzo wysoka, problemy z połączeniem do serwera w pokemon są częstą rzeczą...

Możesz albo poczekać - czasem to może być tylko kilka sekund - i wtedy grasz ponownie. Lub może się okazać, że gra nie odpowiada i się crashuje, jak wyżej w punkcie 1, więc zrestartuj aplikację ponownie.

4. Pokemon go i brak sygnału gps

GPS jest potrzebny aby poinformować aplikację pokemon go gdzie jesteś. To śledzi Twoje kroki aby wykluć jajka oraz pokazuje Ci gdzie jesteś na mapie. Kiedy otworzysz grę, z reguły jest tak, że zobaczysz  na krótką chwilę,"gps signal not found" ("brak sygnału gps") zanim Cię zlokalizuje.
Jeśli jest tak cały czas, sprawdź czy Twój telefon ma ustawianą "lokację" na włączoną. W niektórych telefonach możesz to wyłączyć manualnie a to spowoduje przerwanie gry. 

5. Pokemon go wyświetla brak połączenia z internetem

Jeśli wyświetla Ci się komunikat w górnej części telefonu: brak połączenia z internetem , jest to wina telefonu lub sieci, nie gry Pokemon Go samej w sobie. Sprawdź oczywiste rzeczy, takie jak czy Twój telefon nie jest w trybie samolotowym, może też, czy masz wystarczającą ilość wykupionego internetu. Pokemon go nie używa wiele transferu internetu, ale łatwo się może on skończyć, jeśli grasz dużo.

6. Pokemon Go się zacina w czasie łapania lub w czasie walki

Najbardziej ekscytującą rzeczą w Pokemon Go jest moment kiedy próbujesz złapać rzadkiego pokemon, lub kiedy jesteś w finałowym stanie walki w gymie.  Jest to także miejsce, które jest podatne na błędy, ponieważ jest to uzależnione od dobrego połączenia z serwerem. 

Często aplikacja może pozostawać bez odpowiedzi kiedy łapiesz Pokemona, przez problemy z połączeniem do serwera. Kiedy aplikacja przestaje byc responsywna - czyli kiedy Twój Poke Ball nie rusza się i nie ma już symbolu informującego, że próbuje się połączyć - musisz ponownie uruchomić aplikację, jak w punkcie 1. Jeśli masz szczęście, Pokemon którego próbowałeś złapać może wciąż tam być.

To samo odnosi się do walki. Można przegrać bitwy z tego samego powodu - konieczności oczekiwania na serwer aby się podłączyć. Można również spróbować wyłączyć połączenie danych i ponownie, aby sprawdzić, czy wstrząsy go z powrotem do życia. Możesz również spróbować wyłączyć internet i włączyć go ponownie, w celu sprawdzenia czy ta metoda pomoże.

7. Pokemon Go - jajko się nie wykluwa, jajko znika
Aby wykluć jajko trzeba umieścić je w inkubatorze i zacząć chodzić. Kiedy już pokryjesz  potrzebny dystans, jajko się wylęgnie, co da Ci nowego Pokemona. Pamiętaj jednak, że  trzeba mieć otwartą aplikację, aby dystans się zliczał.

Jeśli jajko znikło, to mogło się już wykluć, a Ty nie dostał zawiadomienia z powodu problemów z serwerem lub awarii aplikacji. Sprawdź listę Pokemonów i wyszukaj według ostatnich wyklutych. Zobaczysz tutaj ostatnie dodane pokemony. Więc można wykluć np. Electabuzz, nawet nie wiedząc o tym, że to się stało.

 

8. Pokemon Go - zużywanie baterii, sposoby na większą żywotność baterii

pobrane (1).jpg

Pokemon Go zużywa baterię na maxa. Internet, gps, kamera Jeśli chodzimy przez godzinę z włączonym ekranem, to możemy mieć już po baterii.  To część gry, i część posiadania smartfona, więc to normalne. Możesz:

 • Spróbować obniżyć jasność ekranu,
 • Zamknąć inne aplikacje, które mogą chodzić w tle
 • Najbezpieczniejszą rzeczą jest kupienie zewnętrznej baterii by doładować telefon
 • Według badań przeprowadzonych przez benchmark.pl , najlepszą opcją jest gdy włączymy opcje w grze Battery Saver oraz opcje Balanced Power Saving w aplikacji Game Tuner (dla smartfonów i tabletów Samsung Galaxy). Dzięki niej rozdzielczość gry będzie zmniejszona i ograniczy wyświetlanie obrazu do 30 klatek na sekundę

 

9. Pokemon Go nie działa na moim telefonie

Aby grać w pokemon go,  musisz mieć specyficzne parametry telefonu aby gra działała poprawnie.

Android

 • Android 4.4 do Android 6.0.1 ( Android N nie będzie wspierany dopóki nie będzie oficjalnego wydania Androida)
 • Sugerowana rozdzielczość 720×1280 pixeli (Nie zoptymalizowany do tabletu)
 • Silne połączenie z internetem (Wi-Fi, 3G, or 4G)
 • GPS i możliwość włączenia lokalizacji
 • Prosesory Intela nie są wspierane

iOS

 • iPhone 5+
 • iOS 8+
 • Silne połączenie z internetem (Wi-Fi, 3G, or 4G)
 • GPS i możliwość włączenia lokalizacji
 • Urządzenia Jailbroken nie są wspierane

11. Pokemon Go nie chce się otworzyć

Jeśli aplikacja w ogóle nie chce się otworzyć lub otwierasz ją i widzisz, że jesteś wylogowywany, to ze względu na usterki z serwerem. Wszystko co możesz zrobić to zamknąć i ponownie otworzyć aplikację.
Jeśli zostałeś wylogowany, i z powrotem się zalogujesz, wszystkie Twoje postępy w grze będą na miejscu.

12. Zakupione przedmioty w pokemon go się nie pokazują

Jeśli kupujesz coś przez Coinsy, a to nie pojawia się w Twoim inwentarzu, możesz spróbować się wylogować z aplikacji i zalogować ponownie. Jeśli to nie działa, spróbuj zrestartować swoje urządzenie.

13. PokeStops pojawiają się puste

Jeśli widzisz, że pokestopy sa puste, jest to klasyczny błąd wolnego ładowania zawartości. Będziesz wiedzieć, kiedy to się stało, ponieważ kiedy podejdziesz do PokeStop i dotkniesz wirującą ikonę, kiedy się otworzy, nie będzie tam żadnego imienia ani obrazka. Jeśli zatrzymasz się i poczekasz, powoli się załaduje, również zobaczysz ładującą się ikonkę w lewym górnym rogu. W końcu pojawią się przedmioty, można próbować je obracać i zebrać, ale często to znowu kosztuje wiele czekania.

Artykuł przetłumaczony z ang strony. Część tekstu usuwana lub zmieniana dla łatwości tłumaczenia

 

Edytowane przez SintiOpinia użytkownika


Brak komentarzy do wyświetleniaTwoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Add a comment...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead