Pokemon Go Gym

Wokół pokemon go mapy zobaczysz oprócz malych pokestopów, wielkie konstrukcje. To są gymy, możesz uzyskać do nich dostęp od levelu 5. Kiedy wejdziesz do gymu za pierwszym razem, będziesz poproszony o zaprzysiężenie do teamu, każdy reprezentujący przez kolor i charakter: Żółty (Instinct), Niebieski (Mystic), i czerwony (Valor).  Wybór teamu nie robi żadnej różnicy na postaci, ale to może się zmienić w późniejszych wersjach gry. Każdy gym jest kontrolowany przez jeden z tych trzech teamów. Ponieważ to dopiero początki Pokemon Go, jest wiele obrotu z kontrolowaniu gymu, szczególnie w gęsto zaludnionych obszarach, więc nie martw się zbytnio o wybranie "najlepszego" teamu na danym obszarze.

Istnieją trzy sposoby na interakcje z gymem:

  • Trenować i testować swój skład przez walkę z przyjaznym Pokemonem w gymie, kontrolowanym przez Twój team.
  • Broń gym kontrolowany przez Twój team poprzez włożenie jednego swojego Pokémona do niego.
  • Atak i próba przejęcia gymów kontrolowanych przez przeciwne drużyny.

 

Gym Prestiż

Gymy w pokemonowym świecie są głównie po to aby je szkolić. Ale nie tylko. Możesz wzmonić gym poprzez szkolenie i testowanie tam swojego pokemona. Gym zdobywa prestiż za każdy wygrany pojedynek. Więc możesz walczyć przeciwko przyjaznym pokemonom dopóki Twój gym nie zdobędzie kolejnego levelu, który otworzy kolejny punkt obronny i pozwali umieścić jednego z Twoich Pokemonów na straży. Jakiegokolwiek pokemona zostawisz  nie będziesz mógł go potem używać, chyba, że zostanie wykopany z gymu przez drużynę przeciwnika.

Korzyści z gymu

Gym system jest trochę skomplikowany i możesz się zastanawiać po co masz w ogóle się tym zajmować. Są dwie główne korzyści: doświadczenie i bonusowe przedmioty.

Każda walka którą wygrasz da Ci doświadczenie, które będzie coraz mniejsze kiedy złapiesz większość popularnych pokemonów. Również, dla każdego pokemona którego przechowałeś w gymie, otrzymasz 500 pyłu i 10 pokecoins, raz na 24 godziny. To jedyna droga aby zdobyć pokecoins, poza kupieniem ich w sklepie.
 

Walka

W pokemon go, walki odbywają się tylko w gymach. Jeśli trenujesz ze sowim Pokemonem w przyjaznym gymie, możesz wysłać jednego pokemona aby go wysłać przeciwko swojemu koledze z drużyny. Jeśli wyzywasz na pojedynek gym przeciwnika, możesz wybrać skład 6 pokemonów, które zostaną wysłane w turze. Walki polegają na zmierzeniu się jednego Twojego pokemona z pokemonem wroga; Jeśli pokemon straci całe HP i zemdleje, zostanie wezwany z powrotem.  Jeśli jakiś pokemon jeszcze Ci został, będzie uwolniona zamiana. W walce, można wykonać jedną z czterech rzeczy:

 

Standardowy ruch: Dotknij raz na ekranie. Każdy z kranu będzie wykonywał standardowy ruch.
Specjalny ruch: Patrz na niebieski pasek pod HP Twojego Pokemona. Podczas wykonywania standardowych ruchów, będzie się on zapełniać. Jeden niebieski blok oznacza, że można wykonać specjalny ruch, przez długie naciskanie na ekranie.
Dodge (Unik): Przesuń w lewo lub w prawo, lub puknij lewą lub prawą stronę ekranu, aby omijać przychodzące ataki
Swap Pokémon (Zmiana): Naciśnij przycisk strzałki góra-dół  w prawym dolnym rogu ekranu, aby przełączyć bieżącego Pokémona na innego

 

Ważne wskazówki bojowe


Specjalne ruchy nie zawsze są dobre: To kuszące, aby używać specjalnego ruchu, tak szybko jak tylko jest naładowany, ale jeśli jest to duży ruch, to może być najlepiej poczekać, aż może być zastosowany jako cios wykończeniowy. Ponieważ specjalny ruch robi cię statycznym i niezdolnym aby odskoczyć, i może mieć czas "ochładzania", odpalanie tego może Cię otworzyć na szał ataków ze strony przeciwnika.  Również bierz przewagę z tego jeśli Twój przeciwnik ładuje się po użyciu specjalnego ataku poprzez ciągłe go atakowanie

 

Praktycznie uniki: W Twoich pierwszych walkach, będziesz prawdopodobnie klikaj wściekle na przycisk ataku, i to prawdopodobnie przyzwoita strategia jeśli Twój pokemon ma znacznie wiekszy CP niż przeciwnik. Ale w celu wygrania bliskich bitew, lub walk kiedy jesteś na gorszej pozycji, będziesz musiał być dobry w unikaniu, w szczególności unikaniu dużych specjalnych ataków.

Poznaj swojego przeciwnika

Ważnym konceptem w pokemonach jest znajomość silnych i słabych stron przeciwnika. Przed pójściem na walkę, upewnij się, że znasz typ pokemona, którego używa przeciwnik i użyj lub wytrenuj pokemona który ma przewagę nad tym typem przeciwnej drużyny.

 

Zmiana dla typu: Zmiana pokemona pozostawia go wrażliwym na atak przez kilka sekund, więc możesz być niechętny aby to robić. Ale jeśli możesz zamienić na typ np. wodny przeciwko ognistemu przeciwnikowi, może to być warte, jeśli tylko ich CP będzie zbliżony.

Nie musisz robić tego sam: Możesz dołączyć z innymi członkami swojego teamu kiedy walczysz aby wziąć w kontrole gym przeciwnika. Twój kolega z teamu może atakować tego samego pokemona przeciwnika co Ty, więc możesz razem z nim podbijać gym.

Nie pozwól pokemonowi, którego chcesz zostawić na straży gymu zasłabnąć: Jeśli przejmiesz zwycięsko gym, nie będziesz zdolny pozostawić zemdlałego pokemona aby go bronił. Więc bądź pewien, że Twój preferowany wybór przetrwa walkę.

 

Uzdrowienie oblężonego Pokémon
Pokémon Go nie ma pięknego centerum Pokémon jak w innych grach z serii Pokémon, gdzie może się natychmiast uzdrowić. Trzeba będzie korzystać z dwóch rodzajów przedmiotów, aby uzdrowić swoje Pokemony po walce:

  • Revive: Budzi pokemona który zemdlał.
  • Potions: Odbudowują pokemonowi określoną liczbę punktów życia.
  1. Potion: 20 HP
  2. Super Potion: 50 HP
  3. Hyper Potion: 200 HP

Te przedmioty możesz zdobyć w pokestopach, potiony odnawiające większą ilość życia dostępne są na wyższych levelach.

To są dopiero początki wiedzy na temat Pokemon Go. Jest wiele nieodpowiedzialnych pytań, jak " Czy rzucanie podkręconym pokeballem zwiększa szanse na sukcesywne złapanie ?" 

Przetlumaczone z ang strony, część tekstu zmieniana lub usuwana  w celu łatwiejszego tłumaczenia.

Edytowane przez SintiOpinia użytkownika


Brak komentarzy do wyświetleniaTwoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Add a comment...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead