Pokemon Go: Co to jest i dlaczego wszyscy o tym mówią?

Gorączka Pokemon Go zalewa świat, człowiek nie wtajemniczony widzi człowieka który wpatruje się ciągle w monitor telefonu wypatrując czy nie wyleci mu jakiś animowany stworek. Co sobie myśli? Tutaj można by stworzyć śmieszne historie na ten temat. Ale do rzeczy, o co tutaj chodzi. Czy warto dołączyć do zabawy? 

Co to jest Pokemon Go?

Pokemon Go to nowa gra na telefon ze świata pokemonów dla systemu Android i iOS. Jest oparta na podstawoych fundamentach gry pokemon w szukaniu, łapaniu, ewoluowaniu, trenowaniu i walczeniu pokemonów. To co się dzieje w Twoim telefonie, dzieje się również w realnym świecie wokoło Ciebie, dlatego należy wyjść na zewnątrz, szukać i znaleźć pokemona w realnych miejscach, a nie w grze jak to było dotychczas.

Dlaczego wszyscy mówią o Pokemon Go?

Pokemony zawsze były bardzo popularne, w grach, w świecie franczyzy, TV. Gra wyszła dopiero co w lipcu dlatego jest jak świeża bułeczka która dobrze smakuje fanom pokemonów. Ale to tylko nie ze względu na fanów, gra cieszy się takim zainteresowaniem. Zmieszanie rzeczywistości wirtualnej z rzeczywistością realną daje ciekawy smak i coś co wielu fanów pokemon mogło kiedyś marzyć, a mianowicie aby móc też łapać pokemony jak trenerzy z TV. Gra jest uzależniająca, jest w niej dużo zabawy, przemieniło się to w wielkie szaleństwo. Pokemon pokaże się w realnym miejscu, np. obok Twojego samochodu, czy obok drzewa w parku. To jeden z powodów dlaczego jest to tak bardzo ekscytujące.

Czy Pokemon Go wymaga ruchu fizycznego?

Tak. Pokemon Go to gra, która zachęca Cię do wyjścia na zewnątrz, ponieważ tylko w ten sposób możesz znaleźć Pokemona. Nie możesz się przemieszczać poprzez poruszanie palcami. Trzeba chodzić w realne miejsca na mapie, na zewnątrz. Możesz złapać pokemona, zgarnąć przedmioty, które będą dostępne w pokestopach oraz Pokemon gymy aby trenować lub walczyć. I wszystkie te rzeczy są w realnym świecie.

 

Więc Pokemon Go wynagradza Cię za bycie aktywnym?

Tak. Jednym ze sposobów w jaki to robi to pozwala Ci znajdować jajka, które umieszczasz w inkubatorze, a one się wyklują wtedy kiedy przejdziesz określony dystans - to może być 2 km ,5 km, 10 km. Dostaniesz również nagrody za przekroczenie określonych dystansów. Po przejściu 10 km, dostaniesz nagrodę. Oczywiście również w trakcie tego znajdziesz poke stopy, gymy i pokemony, które będziesz miał szanse złapać.

 

Gdzie mogę znaleźć Poke Stopy i Pokemon Gymy?

Są wszędzie dokoła, ale  zazwyczaj znajdziesz poke stopy w miejscach kulturowo znaczących. Może to być statua, historyczny budynek, lokalny pub lub coś innego a podobnej wagi. Nie musisz wchodzić do środka tych miejsc, chyba, że pokrywają dużo miejsca. Często jeśli jesteś po prostu blisko tego miejsca, to wystarczy.

To znaczy, że puste miejsca mogą mieć tylko kilka poke stopów, jak obszary wiejskie. A gęsto zaludnione z poke smokołykami, jak centra miast. Pokemon Gyms są nawet w większych miejscach węzły komunikacyjne, mostu lub inne istotne lokalizacje.

 

Czy Pokemon Go jest bezpieczne?

Bezpieczne tak jak świat może być. Rozproszenie poprzez wpatrywanie się w telefon oznacza, że ryzykujesz wejście na rzeczy takie jak droga, którą przejeżdża samochód lub kiedy zamiast prowadzić samochód to grasz. Mogą być miejsca jak tory gdzie jest pokusa aby stanąć żeby wejść do tego gymu, ale pamiętajmy, bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. Musi to być zakodowane w umyślę jako rzecz priorytetowa.

Gra może zachęcać ludzi do odkrywania miejsc do których normalnie nie chodzą, może to być dobre i złe. Dążenie do pokemonów za wszelką cenę może doprowadzić Cię do miejsc w których nie powinno Cię być.

Możesz również użyć przedmiotu lure module które przyciągnie innych ludzi. Może to być zabawne w trakcie dnia w parku, ale mniej zabawne w ciemnej alejce w nocy.

Przesłanie na ten temat pozostaje takie: Używaj swojego rozsądku. Jeśli masz dzieci, bądź pewien, że wiesz co one robią.

 

Ile Pokemon Go kosztuje?

Pokemon go jest za darmo. Ale można kupować rzeczy w grze za realne pieniądze. W grze jest dostępny sklep który używa coins, które możesz kupić za realne pieniądze.  Gracze też kupują gotowe konta, które będą dostępne również u nas na stronie w zakładce PokeShop

Jaki wpływ ma Pokemon Go na baterię

Ogromny. Gra chce abyś cały czas miał ją włączoną na wyświetlaczu kiedy chodzisz wokoło. Jest to korzystne z ciągle "pobudzonym" telefonem, bo tak znajdziesz przedmioty, to wszystko przez ekran aktywny ciągle który wyczerpuje baterię. Jakie jest na to rozwiązanie? Noś ze sobą zewnętrzną baterię lub po prostu przestań grać.

Jak pobrać Pokemon Go?

How can I get Pokemon Go?

Gra Pokemon Go jest dostępna jako aplikacja do ściągnięcia na Android i iOS. Jest dostępna sklepach z aplikacjami, 
Pokemon Go is available as an app to download for Android and iOS. It's available now in the relative app stores, but the availability is limited.

Pobierz pokemon go iOS

Pobierz pokemon go Android

Artykuł przetłumaczony z ang strony. Część tekstu usuwana lub zmieniana dla łatwości tłumaczenia

Edytowane przez SintiOpinia użytkownika


Brak komentarzy do wyświetleniaTwoja zawartość musi zostać zatwierdzona przez moderatora.

Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Add a comment...

×   You have pasted content with formatting.   Remove formatting

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead